Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 22:19

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 16 Jan 2011, 11:01 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10 Avg 2006, 16:09
Prispevkov: 620
Kraj: Pirniče (Medvode)
Včeraj sem šel letet na mrežo in vse je bilo OK, dokler nisem vstopil v nemški zračni prostor. Plan leta sem oddal, držal sem se ga... Ne znam sedaj dobesedno navesti, kaj točno je pisalo v angleščini, vendar najprej sem opozorilo dobil, da naj se držim ali vnesem pravi plan leta, 3 sekunde zatem pa "last warning" in enako sporočilo, ter "diskonektanje" s strani ne vem koga.
Enostavno me je dol vrglo z mreže.

Zakaj? Kje sem naredil napako oz. kako je to možno da se zgodi.

Hvala za razlago.


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 16 Jan 2011, 11:46 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 19 Okt 2009, 01:37
Prispevkov: 264
Tudi mene zanima, kaj se je dogajalo na mreži.
Takih "last warning" sem doživel že kar nekaj. Na srečo se to doslej še nikoli ni nanašalo name.
Nekaj podobnega se mi je sicer enkrat zgodilo v Ameriki, ko sem bil še na tleh. Kontrolor me ni spustil na pisto. Zahteval je, naj popravim FP, nič pa ni povedal, kaj naj bi bilo narobe.
Ko sem analiziral FP sem ugotovil, da sem vnesel eno točko preveč.
To sem popravil in bil je zadovoljen ter sem lahko odletel.

Lp, Franci


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 16 Jan 2011, 13:14 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10 Avg 2006, 16:09
Prispevkov: 620
Kraj: Pirniče (Medvode)
Ne me basat, zaradi ene točke? Pa saj to ni CNC stroj, da bi se kaj polomilo madonca. Sicer pa me je CTR najprej kontaktiral z "Hello. How are you?" Potem pa "warningi" naprej.

No, torej ni to nič nevsakdanjega?


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 16 Jan 2011, 13:40 
Odsoten

Pridružen: 08 Maj 2003, 22:49
Prispevkov: 1652
Za bolj točno razlago bi rabil bolj točen tekst, ampak izgleda kot, da se je načrt poleta nekje zaštrikal. To se sicer zelo redko zgodi, moralo je biti nekaj narobe na serverju. Tistega warninga ti ni nihče poslal, to pošlje server. Če se ti to slučajno ponovno zgodi, odpri FPL in ga pošlji še enkrat (vnešeni podatki ostanejo v obrazcu). Dobro bi bilo, če drugič pritisneš Print Screen, da se lahko vsaj vidi, kakšen warning točno je bil ali pa, če po tem dogodku ne bi zaprl simulatorja in bi ta warning enostavno označil z miško in ga kopiral v beležnico ali sem na forum. Tudi, če dobiš takšno avtomatsko sporočilo in če ne reagiraš pravočasno, se vseeno ponovno priključi online (ponavadi lahko čez 5 minut) in pošlji FPL.

Kakorkoli, ne bi se ti smelo to ponovno dogajat, gre bolj za izjemo. Če so s kakim serverjem problemi, je gotovo poleg tebe to dobil še kdo in je gotovo nekdo povedal tistim, ki se ukvarjajo z vzdrževanjem networka. Odkar sem na tej mreži, se spomnem samo da je bilo enkrat eno obdobje dveh tednov, ko so bile s temi plani težave, da jih na serverju ni bilo tudi, če ti je ivap kazal, da je poslan, ampak razen tega pa nikoli nič narobe.

_________________
Vito Persoglia, SI-DIR
IVAO Slovenija
http://www.ivao.si


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 16 Jan 2011, 13:55 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10 Avg 2006, 16:09
Prispevkov: 620
Kraj: Pirniče (Medvode)
Torej je fino, da imam non-stop aktiviran program za "pritn screen". Kajti le tega imam redko kdaj, le kadar res nameravam kaj pofotkati.

Hvala za razlago. Sem že mislil, da me je controla dol vrgla.


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 16 Jan 2011, 14:03 
Odsoten

Pridružen: 08 Maj 2003, 22:49
Prispevkov: 1652
Ni treba imet aktiviran program. Če pritisneš print screen, ti slika ostane v odložišču. Če odložišča ne zasedeš z nečem drugim - novo sliko ali kopiranim besedilom, v odložišču ostane, dokler je ne odložiš v enega izmer programov za slike.
V tvojem primeru bi bilo bolj praktično, če bi kopiral tekst - v ivapu ga lahko označiš in kopiraš. Enako ti ostane v odložišču računalnika, dokler ne kopiraš nečesa drugega, tako da to lahko potem npr. prilepiš sem na forum.

Da bi te kontrola vrgla dol, bi morali biti nekaj zelo narobe, zaradi načrta poleta pa sploh ne. Če ATC pred poletom ugotovi v FPL nekaj tako narobe zapisanega, da to vpliva na filter prihodov/odhodov sosednjih kolegov na ATC, da se jim zaradi tega recimo tvoj flight strip ne pojavi na spisku in če tisti na atc online nima ratinga, da tvoj plan ročno popravlja, mora to zahtevat od tebe, ker ga on ne more. Tu gre za bolj takšne pomembe zadeve, npr. zatipkana destinacija, ipd, nekaj kar vpliva na razvrščanje po serverju, ne zaradi CNC-ja. :) Tisto pri tebi je pa serverska funkcija. In pa vmesni interval med dvema opozoriloma je toliko dolg, da se da poslat plan, če bi ga slučajno pozabil. Če si oba opozorila dobil res v razmaku treh sekund, potem je bilo res nekaj tehničnega - povezano s serverskim programom, bazo planov, uro, ipd. Kontrola ali pa nadzorniki (supervisorji) imajo drugačne klicne znake. Če bi bilo res nekaj narobe, bi tudi počakali, da jim odgovoriš in če bi kdo od teh imel kaj tu zraven, bi jaz tudi dobil avtomatsko sporočilo na e-mail, pa nisem dobil nič - torej je vse ok.

_________________
Vito Persoglia, SI-DIR
IVAO Slovenija
http://www.ivao.si


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 16 Jan 2011, 16:14 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 02 Avg 2009, 11:02
Prispevkov: 896
Kraj: Celje
Po moje nekaj strežniki nagajajo.
Meni se sicer ni dogodilo zgoraj opisano, vendar se mi pa zadnje 3-4 dni dogajajo razne manjše nepravilnosti na iVap-u (spremenjeni fonti v tekstih, metanje dol, nekonektanje na mrežo, čudna sporočila...), pa tudi TheAye ne dela. Ne vem, sta ta dva programa povezana?

_________________
S5DMP, ADR149
----------------------
Slika


Slika Slika
Slika
http://www.132virtualwing.org/


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 16 Jan 2011, 18:18 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10 Avg 2006, 16:09
Prispevkov: 620
Kraj: Pirniče (Medvode)
Marko, meni sicer Eye dela, vendar včasih tudi nekaj zašteka, tako da ga zaprem in na novo odprem. Vito, hvala za razlago.


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group