Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 13:37

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 25 Dec 2010, 21:42 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10 Avg 2006, 16:09
Prispevkov: 620
Kraj: Pirniče (Medvode)
Pozdravljeni!

Imam hud problem. Namreč dobil sem mail od kolega, v katerem je bila neka povezava. Niti nisem dobro pogledal in kar kliknil nanjo. Začelo se je dogajati sledeče. Odprlo se je novo internetno okno, v katerem je bil prikazan raziskovalec "explorer" in kjer naj bi tudi en program preverjal črve v mojem sistemu. Omenjeni programček je zasnovan tako, da se ne da ničesar storiti "CANCEL" ali kaj podobnega, tako da se je inštaliral v moj sistem kot "Security Shield" in me neprestano opominja, da imam nevem koliko črvov. Podaja mi tudi neprestano možnost, da ga lahko kupim in polja, kjer naj vnemsem podatke plačilnih kartic. Seveda zadeva ni prav nič lepa, še posebej zato, ker ne morem odpreti prav nobenega programa, ker mi vsakič vrže ven okence, da je vsak program , ki ga želim odpreti, okužen z nekim črvom ali čemerkoli že.

Sedaj me pa zanima, kako naj se tega ku... programa znebim, ki mi blokira vse? Jasno je videti, da je to nekdo naredil z namenom, da si pridobi kot sem že zgoraj omenil podatke plačilnih kartic.
Vse kar lahko delam je le to, da sem na netu in da sem vam napisal moj problem. Aja, še to. Sedaj sta desno v kotu kar dva rdeča ščitka, kateri je en izmed njiju lažni.

Govorim o tem http://trojan-killer.net/security-shiel ... eld-rogue/ .

Hvala za pomoč.

p.s.

Upam, da ne bom spet PC-ja na novo nalagal :?


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 25 Dec 2010, 22:39 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10 Feb 2008, 15:48
Prispevkov: 557
Kraj: Jesenice - DOL VOR R305 37NM
Sej spodej piše na linku k si ga podav. :wink:

_________________
Slika
Captain Aleš Kočevar
SI-IVAO Pilot - VID: 271463

---------------------------------
SlikaSlika

Slika
Slika
Slika


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 25 Dec 2010, 23:28 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10 Avg 2006, 16:09
Prispevkov: 620
Kraj: Pirniče (Medvode)
Žal ni tako simpl.


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 25 Dec 2010, 23:31 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10 Feb 2008, 15:48
Prispevkov: 557
Kraj: Jesenice - DOL VOR R305 37NM
Mogoče probej:

1. v task managerju na silo končaj njegov proces (če tudi to ne gre, poskusi windows zagnati v safe mode oz. v načinu "clean boot" kjer bo naložu samo kritične procese in gonilnike, tako nej bi z malo sreče proces tega lažnega programja ustov neaktiven)
2. inštalirej si SpyBot Search & Destroy čistilec internetne golazni
3. cross your fingers and run it

Zdej iz tvojga opisa je mal dvomljiv opis narave te kode. al je zgolj virus/malware al je dejansko program. v tem primeru bo mogoče treba še registre zbrisat.

_________________
Slika
Captain Aleš Kočevar
SI-IVAO Pilot - VID: 271463

---------------------------------
SlikaSlika

Slika
Slika
Slika


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 26 Dec 2010, 00:16 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10 Avg 2006, 16:09
Prispevkov: 620
Kraj: Pirniče (Medvode)
No, na moje veliko VESELJE, mi je le uspelo. Po nekaj programih, ki sem jih "zguglal" in kateri niso nič naredili, sem le prišel do pravega "trajan kilerja". To je program " GridinSoft", katerega sem najprej instaliral v "Safe mode" načuni, potem tam tudi pobrisal omenjenega trojanca, vendar ko sem PC ponovno zagnal v klasični način, se je zopet trojanec pojavil.
Največji problem pri tem je bil, da je trojanec povozil vsak program, katerega sem želel zagnati, tudi task managerja, run..., skratka nič nisem mogel storiti.
No, potem pa sem omenjenega "killerja" probal zagnati tudi v normalnem načinu in glej ga zlomka, trojanec ga ni povozil in tako še enkrat 3 troje pobrisal, kakor prej v "safe modu".

Tako da če bo kdo naletel na težavo, kot sem jaz, naj uporabi ta 15 dnevni poskusni program. Meni je rešil kožo.

Lekcija:
Od sedaj naprej bolj pozorno gledam, kaj mi kdo pošilja na mail in tudi če je znanec mu ne zaupam :? .

Upam, da se trojanec ne pojavi več.

"JC" hvala za podporo. :wave:


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group