Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 20:26

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 15 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: nasvet za nakup opreme
OdgovorObjavljeno: 08 Sep 2010, 12:10 
Odsoten

Pridružen: 06 Sep 2010, 14:56
Prispevkov: 13
Dobr dan vsem . prosil vas bi ze pomoč pri nabavi opreme , to mislim predvsem na joystick , kater program priporočate. do zdaj sem se vglavnem "spilal" na googlu , pa na FS x demo nekaj probal. ker ste pa v glavnem stari mački tu ,sem pa sigurn , da mi bo vaša pomoč prav prišla.
Hvala


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: nasvet za nakup opreme
OdgovorObjavljeno: 08 Sep 2010, 12:49 
Bom rekel, variant bo ogromno - skoraj toliko kot je uporabnikov in vsak bo seveda hvalil tisto, kar ima. Kaj kupiti je pa vedno problem. Že samo za joystick se da "filozofirati" do onemoglosti, filozofijo pa potem predvsem omejijo take "malenkosti", kot je globina denarnice. Tvoja odločitev glede tega bo poleg že omenjene globine bazirala predvsem na tem, s čim boš pretežno letel. Ali se bolj nagibaš k težkemu železju v obliki velikih potniških letal ali pa ti je ljubše letenje s kakšnim akrobatskim letalom. Dandanes se slabe palice, katere cena presega 50€ takorekoč ne da kupiti, izogibaj pa se ceneni robi, ki stane manj. Sam izbor konkretnega modela bo pa v veliki meri odvisen tudi od osebnih preferenc. Enim ustreza, da imajo joystick s čimveč gumbi, ki si jih lahko poljubno sprogramirajo, drugim je spet taista zadeva povsem odveč - stvar osebnega okusa pač.

Glede vrste simulacije bi ti priporočil Microsoftov FS X, če ga le tvoj računalnik uspeva uspešno prebavljati. Sicer pa tudi FS2004 alias "A century of flight" alias FS9 sploh ni tako slab, pa še zagotovo ti bo deloval takorekoč na vsakem računalniku, ki ni starejši od dveh let ali nekaj takega. Ker je manj zahteven do strojne opreme pa je tudi povsem logično, da je pa grafično nekoliko slabši, pa tudi dinamika letal je za malenkost bolj dodelana v FSX-u, kot pa v FS2004.

Poleg tega obstaja seveda še mali milion takih in drugačnih simulacij letenja, navedel sem zgolj dve najbolj uporabljani, dve, ki ju uporablja tudi največja večina članov tega foruma.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: nasvet za nakup opreme
OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2010, 09:48 
Odsoten

Pridružen: 06 Sep 2010, 14:56
Prispevkov: 13
Lepa hvalan, danes popoldan grem v LJ po FS X , pa ce mi nebo kaj jasno se bom se oglasu. po moje bo teh mojih vprasanj kr neki , , skor bi blo najbol da mi se pokaze , ker potem si najbolj zapomnim, hvala za prijaznost
brane


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: nasvet za nakup opreme
OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2010, 11:17 
Če nam zaupaš iz katerega konca naše domovine si, se bo zagotovo tudi v tvoji bližini našel kdo, ki ti bo pripravljen priti osebno pomagat, pa bo vprašanj hitro manj :D
Sicer pa niti to ni nujno, ker se da šariti po računalnikih tudi na daljavo in na ta način sem ti pripravljen pomagati tudi jaz.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: nasvet za nakup opreme
OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2010, 11:45 
Odsoten

Pridružen: 06 Sep 2010, 14:56
Prispevkov: 13
ni blema , sem iz Metlike , pa sem našu FS X golden in ga grem iskat popoldan , kje bi pa "roge" lahk nabavu ?


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: nasvet za nakup opreme
OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2010, 12:17 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Nisi nam zaupal še tvojega sistema, da ne boš potem s fsx razočaran... :wink:

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: nasvet za nakup opreme
OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2010, 12:37 
Glede na to, da si kar precej daleč, bo mogoče celo enostavneje, če bi pobrskal po netu in naročeval v internetnih trgovinah - saj se vse da naročiti po povzetju. Prihraniš in pri času in pri stroških za prevoz, vse pa je na tvojem pragu naslednji dan s Pošto Slovenije.

Če si se dokončno odločil za "roge", potem bo tole najboljša izbira: http://www.dinokomp.si/product_info.php/products_id/1482


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: nasvet za nakup opreme
OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2010, 13:15 
Odsoten

Pridružen: 06 Sep 2010, 14:56
Prispevkov: 13
Zenkrat imam DELL vostro


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: nasvet za nakup opreme
OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2010, 14:01 
Odsoten

Pridružen: 06 Sep 2010, 14:56
Prispevkov: 13
aja pa windovs 7 je nalozen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: nasvet za nakup opreme
OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2010, 14:40 
Notesnik?

FS X na njem skoraj 100% ne bo deloval, če pa že, pa ne prav dolgo. Si boš moral omisliti kakšno namizno zverino v ta namen.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: nasvet za nakup opreme
OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2010, 15:03 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Ja, Dinokomp ima kar konkurenčne cene...

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: nasvet za nakup opreme
OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2010, 15:17 
Sej ni bil štos v tem - dnedanašnjega omenjenega izdelka v SLO ni ponujal nihče drug. Vsaj jaz ga nisem našel.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: nasvet za nakup opreme
OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2010, 16:40 
Odsoten

Pridružen: 05 Dec 2009, 12:30
Prispevkov: 977
V Dolenčiji so vsaj tri trgovine kjer se da kupit rogovile......preverjeno pa hitr rok dostave majo. Mene so v Dinocompu nategval pol leta pol sem pa JoJstik52x kupu in sem več kot zadovoljen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: nasvet za nakup opreme
OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2010, 18:16 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
iztok napisal/-a:
V Dolenčiji so vsaj tri trgovine kjer se da kupit rogovile......preverjeno pa hitr rok dostave majo. Mene so v Dinocompu nategval pol leta pol sem pa JoJstik52x kupu in sem več kot zadovoljen


aha, mene niso mogl nategnt, ker sem imel koroško-štajersko turnejo in vse trgovine osebno obiskal :mrgreen:

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: nasvet za nakup opreme
OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2010, 18:36 
Odsoten

Pridružen: 05 Dec 2009, 12:30
Prispevkov: 977
silvo20 napisal/-a:
iztok napisal/-a:
V Dolenčiji so vsaj tri trgovine kjer se da kupit rogovile......preverjeno pa hitr rok dostave majo. Mene so v Dinocompu nategval pol leta pol sem pa JoJstik52x kupu in sem več kot zadovoljen


aha, mene niso mogl nategnt, ker sem imel koroško-štajersko turnejo in vse trgovine osebno obiskal :mrgreen:

Mislm kva......sej ne govorimo o gostilnah :rotfl:


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 15 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group