Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 29 Mar 2024, 01:05

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 36 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 11 Jun 2004, 12:51 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Dame in gospodje,
cenjene prijateljice in prijatelji letenja!

Do sedaj smo skupaj opravljali nadgradnje naših članov in nadnjimi je vsaj z enim očesom bedel Damir Nožica iz vACC Cro. Ker je pred parimi meseci odstopil s položaja direktorja in so v VATEUD v maju zamenjali sistem šolanja, ne more več dajati potrdil za nadgradnjo. S spremembo sistema šolanja pa se je zadeva za nas obrnila na slabše, saj nimamo zorganiziranega Training Departmenta, dasiravno ga nekako jaz vodim in skupaj z Nejcem izdajava dokumente.

Torej, spodaj je kopija e-maila, ki sem ga danes poslal na forum za VATEUR STAFF in odgovor VATEUD2:
Citiram:
Dear Goran,

Your vACC does not have any Training Department.
This means you are not an official vACC yet.
Please check http://vateud.org/default.php?section=0&sub=4#d2
Until you fulfill requirements stated above link, giving recommendations will be done by VATEUD2 and VATEUD3

Also for practical tests for all levels, you should coordinate with Chief Examiner Mr. Jon Klose Larsen. He will arange the practical tests and inform us about the result so that we will be able to issue recommendation.

Best regards
Serdar Sualp
VATEUD TD

----- Original Message -----
From: goran_brumen
To: vateur-staff@yahoogroups.com
Sent: Friday, June 11, 2004 11:35 AM
Subject: [vateur-staff] VATEUD-TD Staff area


Hi!
I have just wanted to check out new vateud-td page about
recommendations for ATC upgrades etc and I went to Staff area, where
I entered correctly my VATSIM ID and password but the server refuses
me to log-in. Is there anything special to do or should I ask
somebody to add me to staff?
Many thanks in advance and best regards,
Goran Brumen
ACCSI1
vACC Slovenija
http://slovenia.avsim.net/vacc


In če še na hitro pogledamo nova pravila, vsaj to kar se tiče uradnjih in neuradnih vACC:
Citiram:
§ 2 - Official and Unofficial VACCs

An Official VACC must provide, through their website, necessary information for virtual Pilots and ATCs to operate within its Airspace. This should be:

Training Department (custom tutorials, and links to other training material)
- Downloadable charts
- Other downloads (i.e. sector files, scenery information)
- FIR information (routes, navigation, regulations)
- Staff member lists (contact information)
- Member lists
A VATEUD Official VACC must be directed by a member of minimum "Controller" ID Level, and will normally also include a Training Director (Instructor/Examiner), who is able to issue "Recommendations" to VATEUD's Training Department for Controller Upgrades following performed Practical Tests (CPTs). Official VACCs are displayed on VATEUD's Country/VACCs webpage.

The VACC's role in VATEUD is to:

- Coordinate training of new members
- Maintain archives of required material for Pilots and ATC within their airspace
- Coordinate ATC operations within their airspace
- Organize events
- Brief visiting pilots on procedures
- Communicate with VATEUD regarding local matters
A VATEUD Unofficial VACC meets some of the above requirements, and is informative enough to be included on the VATEUD Country/VACCs webpage. These VACC's webpages must clearly identify that they are Not an official VATEUD VACC.

Creation of a new VACC is authorized by the VATEUD Director, VATEUD1.


Torej, lahko si predstavljate mojo slabo voljo okoli tega. Zaenkrat toliko pa do naslednjič.

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 11 Jun 2004, 17:05 
Odsoten

Pridružen: 18 Mar 2003, 11:53
Prispevkov: 111
Kraj: Lublana
Kar se mene tice ... IVAO RULLLZZZZZZZZZZZZ . PERIOD.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 11 Jun 2004, 19:53 
Odsoten

Pridružen: 16 Jul 2003, 13:12
Prispevkov: 936
Kraj: Medvode
Izjavil sem besedo, katrere tuki pisal ne bom. :evil:

_________________
Tlačan v odhodu


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 12 Jun 2004, 12:49 
Odsoten

Pridružen: 11 Jan 2004, 02:34
Prispevkov: 126
Se popolnoma strinjam z Kikijevo izjavo...
Očitno nekateri tipi na Vatsim-u hočejo biti bogovi.
Če pa malo bolj pogosto pogledate servinfo,boste pa hitro ugotovili da je Italija in Avstrija mnogo bolje pokrita na IVAO kakor na VATSIM.
Še z Hrvati in Srbi se treba zment pol zna pa postati užitek leteti naprimer iz LJU v ATH.
Še kdo naj napiše mnenje pol pa akcija.
Lp
Rajc :) :lol: :D


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Jun 2004, 00:05 
Hojladrija lumparija!

Prakticno ste ze vse napisali. Bomo pa ocitno vec na IVAO spilali!
Saj je tudi TS nekako bolj razumljiv kot RW. Vprasanje pa je kaj bo v bodoce ko bo SQ3 zunaj. Bojim se, da ne bo se vecjih komfliktov med Vatsim in Ivao. Zdaj sele vidim zakaj si bil Rajc vec na Ivao - si ocitno kar slutil kaj se zna naredit!

Mejte si ga..


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Jun 2004, 10:23 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 17:34
Prispevkov: 507
Kraj: Ljubljana
Mislim da boste tale IVAO od zdej naprej še velikokrat slišali. :D

Nejc

_________________
Nejc Brelih


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Jun 2004, 09:56 
Odsoten

Pridružen: 22 Mar 2003, 05:51
Prispevkov: 252
Kraj: Ljubljana
Da nekaj mocno zaudarja po dreku je hitro vidno ze ce primerjas stevilo pilotov/kontrolorjev s stevilom 'birokratov' na VATSIMu. Mam obcutek da je slednjih zadnje cajte celo vec.

BRUH! :evil:


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Jun 2004, 10:02 
Odsoten

Pridružen: 18 Mar 2003, 11:53
Prispevkov: 111
Kraj: Lublana
Gorchiju,Nejcu ,Mirotu in ostalim "nasim bogovom" :) predlagam ,da v primeru preselitve nasega "division-a" stopijo v kontakt z "bogovi IVAO" in se poskusajo dogovoriti za prenos ratingov in ostalih privilegijev na novo mrezo ... da ne bodo nasi Captain-i zopet rookie-ji :)

LP


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Jun 2004, 10:55 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Kiki,
kolikor se spomnim izpred nekaj let, ko je vACC Cro prešla na IVAO (pa kasneje nazaj na VATSIM), jim niso hoteli prenesti privilegijev. Žal bo treba z nule začet...
Kaj bo z vACC Slo ne vemo še. Najverjetneje bo ostala, za katero mrežo bo veljalo pa ne vem še. Lahko pa odpremo kako glasovanje na temo, ali ukinemo VATSIM del in gremo na IVAO/FPI, ali delamo na obeh, sicer večinoma na IVAO, VATSIM pa le toliko, da ime obstaja ali kaj tretjega. Predlogi?

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Jun 2004, 17:34 
Odsoten

Pridružen: 16 Jul 2003, 13:12
Prispevkov: 936
Kraj: Medvode
Kenslajmo VATSIM vACC in pejmo na IVAO. Jest bom edino še bil na VATSIM, ker sem useen mal dela naredil, da sem prišel do tuki pa moji frendi so na VATSIM. Kje bom pa kontroliral pa bom vidu. Mogoče na Islandiji. :D

_________________
Tlačan v odhodu


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Jun 2004, 19:52 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 17:34
Prispevkov: 507
Kraj: Ljubljana
Ja rejtingi. Sej glih to je ubistvu prednost IVAO. Tam si lahko začetnik kot student 1 pa lahko kontroliraš CTR. Rejtingi so fajn za na papir pa da se malo pohvališ z njimi, ampak v praksi pa ne štejejo.

Zdej je dejstvo, da gremo na IVAO. Ni mi še jasno kdo vse bo šel, ampak mislim da kar večina.

Vatsim bi jest pustil še provizorično za nekaj časa kot rezervo, pol bi ga pa, če bi bilo treba, ukinil.

Nejc

_________________
Nejc Brelih


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Jun 2004, 20:21 
Odsoten

Pridružen: 18 Mar 2003, 11:53
Prispevkov: 111
Kraj: Lublana
Moja preferenca je definitvno IVAO .... vendar da ohranimo trezne glave predlagam ... da online aktivnosti zacasno preselimo na IVAO , ter poskusimo kako tam zadeva laufa in ce vecini nasih clanov odgovarja ...
Nekateri so tam ze registrirani .. ostalim,ki niso pa omogocimo,da si "napedenajo" software ,ki se uporablja na IVAO networku .

Za ponazoritev in spodbudo "snapshot" aktivnosti danes 15.6. ob 20.30 LOC :

na IVAO je z ATC "pokrite" 3/4 Evrope na VATSIMU pa samo del Nemcije ,Ceska in UK .

UPDATE ob 22 LOC .. IVAO - Europe fully covered(including Slovenia ) except Austria and Balkans .... thats what I call a f%*($ network :)




Kar se tice prenosa privileegijev ob morebitnem "moovingu" .. jaz lahko poskusim govort z sefom LOVV ,ki je precej mocna ... mogoce bo kaj zaleglo ...

Za konec pa se to .... mislim da bi bilo najbolj pametno,ce bi izvedli anketo clanstva a smo za preselitev ali ne .... da bomo za razliko od VATSIM-a naredili edino pravo stvar torej to za kar se pri tej celi stvari gre ....

NETWORK-I NAJ BI BILI SERVICE LJUDEM NE OBRATNO !

Aleluyah ! :)


lp


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Jun 2004, 22:36 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
KK napisal/-a:
Za konec pa se to .... mislim da bi bilo najbolj pametno,ce bi izvedli anketo clanstva a smo za preselitev ali ne .... da bomo za razliko od VATSIM-a naredili edino pravo stvar torej to za kar se pri tej celi stvari gre ....

Torej okej, odpiram anketo!

KK napisal/-a:
NETWORK-I NAJ BI BILI SERVICE LJUDEM NE OBRATNO !

Absolutno se strinjam in to čedalje bolj očitam VATSIMu, dasiravno me je iz IVAOja na VATSIM vlekla profesionalnost ATCjev (2 leti nazaj).

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Jun 2004, 11:42 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Mar 2003, 13:40
Prispevkov: 988
Kraj: Ljubljana
Jaz sm na IVAO nazadnje letel pred dvema letoma in od takrat naprej samo se na VATSIM. Morm rect da je TAKRAT blo kr mal hecn, ko je kontrolor enmu otroku razlagu kaj pomeni klird for tejkof in podobno. Okej- ni blo guzve in stvar se je hitro razresla.
Ampak VATSIM je pokrit ob rednih dneh, ko ni eventov bolj bogo bogo.

Popokajte mikrofone in vesele palice in ga mahnimo IVAOju v objem.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Jun 2004, 13:25 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:16
Prispevkov: 272
Kraj: Ljubljana
ok, sem namenona malo počakal z odgovori na tole.

Vsekakor nič lepega tale degradacija in predvsem način na katerega so jo naredili. Še enkrat se je izkazalo, kako pP**** birokratski je VATSIM. Če sem jim kadarkoli kaj zameril, je to to.

Seveda, pojavlja se vprašanje kaj lahko naredimo in kako naprej. Sam vidim 3 opcije (in no praticular order)

- izborimo si status VATSIM official in nadaljujemo tukaj, tako kot je zdaj
- zdilamo da imamo nekje TD in nadaljujemo tukaj
- Gremo na IVAO oz. kam drugam (FPI je recimo precej tehnično
podkovan, dobri pilot klienti)

Vsekakor naj odloči večina, končni cilj pa naj bo da se imamo fino.

Čisto v izogib nekim prehitrim reakcijam predlagam, da na VATSIM napišemo (tudi Kypu, in bogovom v USA) neko konkretno zadevo ter sprožimo malo panike še tam.

A mi lahko kdo napiše, Goran?, katere države v EUD so še bile prizadete na ta način?

Miro


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Jun 2004, 13:47 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 17:34
Prispevkov: 507
Kraj: Ljubljana
Četudi se zbunimo, dvomim da bo zaradi naše majhnosti to sploh kdo opazil.
Sam se bi odrekel kakim mailom na VATSIM. Mi sam spokajmo kufre in me zanima kako bodo gledali. Če so normalni, potem bi moral naš odhod pri njih že sprožiti eno vprašanje, zakaj se je to dogodilo. Istočasno me je pa strah, da njihov birokratksi stroj tega sploh ne bo opazil. Pomojem so bolj zaposleni s pisanjem novih pravil.

Lp Nejc

_________________
Nejc Brelih


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Jun 2004, 14:16 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Mar 2003, 13:40
Prispevkov: 988
Kraj: Ljubljana
Glede na kolicino administracije in mejlov ni cudno, da se jim serverji sesuvajo. Naj manj mejle posiljajo pa se bo kuj bandwidth sprostil.
Obcutka krivde jim nima smisla vzbujat, ker ce so moroni so moroni. Poleg tega bi to zgledalo, kot da se delamo zrtve....hey we're just a bunch of pissed off simmers!
Gremo tja kjer nas ne bodo jezili, ce je to IVAO OK, ce tam ne bo kul- bomo sli pa kam drugam. Mislim, da velikost tukaj ni vedno prednost. Pri VATSIMu, prej obratno.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Jun 2004, 16:38 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:16
Prispevkov: 272
Kraj: Ljubljana
>Četudi se zbunimo, dvomim da bo zaradi naše majhnosti to sploh kdo >opazil.

Majhni smo res, se strinjam. Sprašujem vse, je to za nas ovira? Tudi, ko smo postavljali vACC smo bili majhni, pa poglejte koliko nas je že zdaj. Iz vseh vetrov ste prišli na kup :)

Ko sva z Goranom premlevala idejo o vACC, še predno je ta zaživela, so to seveda bili strahovi, a nas to ni oviralo. Mislim, da nas tudi zdaj ne bi smeli. Če pogledam dejstva (kot jih vidim sam, dodajte prosim še svoja, da bomo lažje videli celo sliko):

- VATSIM je birokracija
- VATSIM ima slabe serverje
- VATSIM ima bogove, ki odločajo
- VATSIM spreminja pravila
- VATSIM nima prometa na našem koncu
- VATSIM sili uporabljati ASRC


Če so bila to negativna dejstva, so potem tole pozitivna:

- VATSIM je največja mreža
- VATSIM ima dobre dokumente
- VATSIM ima na pozicijah ljudi, ki nekaj znajo
- VATSIM ima narejen sistem kontrole znanja, napredovanja ipd. (čeprav je zakompliciran)
- VATSIM razvija sw (tudi drugi ga)
- VATSIM verjetno organizira največ flyinnov
- VATSIM ima medijsko največjo podporo

Verjetno bi se našlo še kaj. Prosim tiste, ki bolj poznate IVAO, FPI in podobne da napišete še dejstva za ostala omrežja. Mislim, da bomo lahko tako lažje videlči celo sliko in se odločali kako in kaj.

Pa čim manj čustvenih reakcij prosim :)

Miro


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Jun 2004, 17:05 
Odsoten

Pridružen: 16 Jul 2003, 13:12
Prispevkov: 936
Kraj: Medvode
Miro, vse si iz mojega stališča zajel.
Glede mejla pa, se mi zdi, da bi lahko kaj poslali, ker je, brez zamere, bedasto tuki sedet in čakat, da bodo opazli, da se kaj dogaja. Ker je VATSIM pač dokaj velika stvar, je skor povsem jasno, da nas kar tako opazili ne bodo.
Lohk bi pa štartali TD in jim poslali protestni mejl.

_________________
Tlačan v odhodu


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Jun 2004, 18:16 
Odsoten

Pridružen: 18 Mar 2003, 11:53
Prispevkov: 111
Kraj: Lublana
Odgovor na Mirotov zadnji post .

Vse popolnoma drzi .
IVAO - kot druga najvecja mreza - ima verjetno tudi nekatere pomanjkljivosti,ki jih prinese s sabo velikost networka .

Dodal bi samo nekaj mojih opazanj :

VATSIM :

POZITIVNE

-Se ena od pozitivnih strani VATSIM-a : neprimerljivo vecja pokritost ATC v Severni Ameriki . Kar se mene tice je za spremembo vcasih fajn poletet s kakega JFK-ja ali O'Hare-a .

NEGATIVNE
- VATSIM-ovo theta nategovanje z beta AVC-jem je joke
- v real life-u ima Slovenija nabor transpoder kod za mednarodne IFR lete od 6500 - 6517 .. Kolikor vem na VATSIM-u niso hoteli slisati,da bi kar se zgoraj omenjenega tice spremenili . As real as it gets my ass .


IVAO:

Kot sem ze Nejcu povedal v email-u :

1. Ko se jaz konektam na mrezo grem tja z namenom,da bom imel cimvecji coverage ATC-jev na svoji planirani poti (drgac rajsi letim freeflight offline) ampak to je moja osebna preferenca .
IVAO je vsaj v Evropi vecino casa bolj popolnjen z ATC-ji kot VATSIM. That's a fact .

2. Kaj bi mi pridobili s preselitvijo na IVAO ?
Glede na manj restriktiven oz. bolj neformalen nacin "rekrutiranja" je mozna pogostejsa pokritost Slovenije z ATC(na frekvenci lahko zacnes delati takoj) , ker ni odvisna od parih clanov division-a ,ki imajo ATC rating-e .Mogoce bi to opogumilo se koga da bi se poskusil kot ATC .
OK - marsikdo bo rekel ,da s tem pada kvaliteta . Mogoce res vendar so moje izkusnje drugacne - namrec nisem dobil obcutka, da je kvaliteta ATC-jev na VATSIM mrezi toliko boljsa od IVAO z ozirom na bolj "profesionalen" nacin traininga na VATSIM-u . Kvecjemu lahko recem da so VATSIM ATC-ji bolj prepotentni glede na toliko opevan public image o "najbolj profesionalnem networku" . My ass .

3. IVAO ATC client je veliko bolj "evropski" in uporaben v primerjavi z sforsiranim ASRC-jem .

4. Ko sem kot ATC delal na IVAO sem velikokrat dobil ponudbe za fly-inne od pilotov ,ki so preletali Slovenijo in drgac delajo kot ATC-ji v drugih drzavah (Nizozemska,Nemcija, Avstrija, Romunija ...)

MINUSI IVAO :

1. Slaba stran IVAO ... juzno od nas t.j. prostor bivse Jugoslavije ni pokrit z ATC-ji

2. Vecina clanov bi morala zaceti znova,kar se tice rating-ov - v primeru ,da IVAO management ne bi privolil v prenos rating-ov


Lp


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 36 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group